Kdo jsme?

A jak to máme s jídlem?

Igor

Bratranec Loly
Ahoj, já jsem Igor. Moc rád se dívám do trouby, když se peče nějaká dobrota. Hodně jím, takže mamka se v kuchyni nezastaví.

Karlík

Superbrácha Igora
Ahoj, já jsem Karlík. Starší brácha Igora a někdy šéf celé domácnosti. Nejraději ochutnávám těsto a než ho mamka stačí nalít na plech, nakreslím jí tam vždycky nějaký obrázek.

Lola

Sestřenice Igora a Karlíka
Ahoj, já jsem Lola. S jídlem si dávám na čas. Ráda ochutnávám ode všeho trošku. Vždycky mamce říkám "sama, taky sama", ale ona se mi pořád snaží pomáhat.

A to jsou naše mámy!

Sestry a autorky blogu

Žaneta Žišková

Máma Igora a Karlíka
Miluju, když moje děti příjdou do kuchyně a chtějí vařit se mnou. Jím i očima, takže vše musí být zároveň i krásné. Jsem závislá na pečení a protivná, když mám hlad...

Eva Žišková

Máma Loly
Miluju jídlo. Někdy ráda ochutnávám nové, jindy chci klasiku. Jsem ráda, že moji dceři taky chutná, protože to byly nervy, než začala pořádně jíst;).

Na co se nás nejčastěji ptáte?

Odpovídáme

  • Proč jste začaly psát blog?
    Když jsme začaly s prvními příkrmy, věděly jsme, že chceme dětem vařit doma. Často jsme si volaly a povídaly si o jídle, které dětem připravujeme a pak nás napadlo si ty recepty psát. Začaly jsme je sdílet na blogu.
  • Proč vaříte hlavně doma?
    Líbí se nám, že děti vědí, co mají na talíři. Poznají banán nebo jablko než je z nich kaše. Jídlo je pak větší zábava. To u průmyslově zpracovaných surovin nejde.
  • Z čeho nejraději vaříte?
    Vaříme jednoduše, ze základních surovin. Snažíme se nakupovat české potraviny a rády chodíme do lokálních a bezobalových obchodů. Úplně nej je sezónní úroda ze zahrad našich babiček. Raději sladíme ovocem, medem nebo sirupy.